dzisiaj jest: 25 lutego 2018. imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
wersja polska 
WIADOMOŚCI Z NASZEJ GMINY
 - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW
 - ZAPROSZENIA DO SKŁADANIA OFERT
 - Gminna Biblioteka Publiczna w Siemieniu - Centrum Wsparcia Rodzin
 - Miłków
 - Gródek Szlachecki
 - Jezioro
PPWOW-PIS -szczegóły
STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH W GMINIE SIEMIEŃ NA LATA 2008 - 2015
Urząd Gminy Siemień
tel. +48 (83) 354-70-01
administrator@siemien.pl
Miłków
Program Integracji Społecznej w Miłkowie.
         Na przełomie listopada i grudnia Szkoła Podstawowa w Miłkowie brała udział w Programie Integracji Społecznej. W ramach tego programu w szkole odbywały się różnorodne spotkania, których celem była integracja środowisk wiejskich.
Jednym z takich spotkań był kurs rękodzieła obejmujący szydełkowanie i ozdabianie serwetek, wykonywanie ozdób ludowych z papieru oraz haftowanie.
Odbył się również kurs tańca i śpiewu ludowego pod kierunkiem pani Marii Atras, a nauczony układ polki lubelskiej uczniowie zaprezentowali na spotkaniu integracyjnym.
    W ramach projektu we współpracy ze Szkołą Podstawową w Gródku Szlacheckim, dnia 20 listopada 2008 roku odbył się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.
    Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również kurs przygotowywania potraw tradycyjnych, obejmujący naukę sporządzania potraw wigilijnych. W ramach zajęć uczniowie doskonalili umiejętność lepienia ,,uszek”, a także przygotowywali rogaliki z ciasta drożdżowego.
     Podsumowaniem działań Projektu był Festiwal Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych ,, Hej kolęda, kolęda” , który odbył się 15 grudnia 2008 roku w Naszej Szkole.
Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Siemień. Swoje kolędy i pastorałki zaprezentowali soliści i zespoły wokalne pod kierunkiem opiekunów: Pani Doroty Wapa – S.P. w Grodku Szlacheckim, Pani Marty Kozak – S.P. w Jeziorze, Pań: Kazimiery Sokół i  Renaty Sokołowskiej – S.P. w Juliopolu, Pań: Marioli Łagowskiej  i Haliny Czarnata  - ZPO w Siemieniu,  Pani Ewy Olek  - Gimnazjum w Siemieniu oraz Pań: Barbary Bronisz, Agnieszki Kozioł i Ewy Olek  - S.P.  w Miłkowie.
    W czasie tego spotkania wszyscy zebrani mogli usłyszeń również kolędy
w wykonaniu Ludowych Zespołów Śpiewaczych Miłkowa, Gródka Szlacheckiego i Żminnego, którym akompaniował Pan Andrzej Atras.
    Wspólne kolędowanie rozpoczęła Pani Grażyna Jaszcz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłkowie, witając zaproszonych gości: Pana Stanisława Dawidka - Wójta Gminy Siemień, Panią Małgorzatę Zarębską - Skarbnika Gminy Siemień, Pana Tomasza Kanaka – Sekretarza Gminy Siemień, Panią Renatę Jaszczuk – Kierownika Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Panią Jadwigę Ogłozińską - reprezentującą  Centrum Kultury
w Parczewie  oraz zebranych uczniów i ich rodziców.
Po prezentacji kolęd wszyscy zasiedli do wspólnej wigilii i przygotowanych wcześniej potraw.  Na zakończenie nadszedł czas na podziękowania i nagrody, które dostali wszyscy występujący, a komisja w składzie: Jadwiga Ogłozińska, Ewa Olek i Andrzej Wojtal
z 18 prezentacji  przyznała nominacje na Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Naszej Gminie 14 stycznia 2009 r., następującym zespołom: Zespołowi Wokalnemu z Jeziora, Zespołowi Wokalnemu z ZPO, Zespołowi Wokalnemu z Gródka Szlacheckiego, Zespołowi Wokalnemu z Gimnazjum w Siemieniu,  Zespołowi Wokalnemu
,, Słoneczka” z Miłkowa oraz solistom z Juliopola i Miłkowa. Gratulujemy!!!
        
<<   Luty   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
MAPA SERWISU
STATYSTYKA