Prośba o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody
Szanowni Państwo,
z uwagi na prognozowaną na najbliższe dni falę upałów oraz związany z tym rekordowy wzrost zużycia wody, Zakład Gospodarki Komunalnej w Siemieniu zwraca się z prośbą do korzystających z gminnej sieci wodociągowej o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody (największe zużycie obserwujemy codziennie między godziną 17:00 a 22:00). Należy pamiętać, że woda z wodociągu gminnego w pierwszej kolejności
służy celom bytowym tj. spożywczym i sanitarnym.
Apelujmy, aby ograniczyć zużycie wody na inne cele takie jak np. podlewanie trawników, napełnianie basenów itp.
Wyżej wymienione czynności mogą doprowadzić do spadku ciśnienia wody, co może skutkować przerwami w dostawie wody na terenie gminy Siemień.
Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do prośby.