Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Zachęcamy do wykazania się obywatelską postawą i wzięcie udziału w wyborach.

0 12

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/konkurs-aktywna-lubelska-wies/

0 24

W dniu 1 lipca 2020 r., z rąk Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, Wójt Gminy Siemień Tomasz Kanak odebrał symboliczną promesę Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o wartości 500 000 zł. Pieniądze te przeznaczymy na wkład własny do realizowanych inwestycji.

0 67

W związku z nadal występującymi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, Wójt Gminy Siemień, informuje, że zostaje przedłużony termin przyjmowania wniosków o oszacowanie strat do 17 lipca br. Procedura zgłaszania i szacowania szkód pozostaje bez zmian. Rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach rolnych, mogą złożyć w Urzędzie Gminy w Siemieniu wniosek o oszacowanie strat. Prosimy o niezwłoczne składanie wniosków. Wniosek dostępny jest w Urzędzie Gminy …

0 548

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej   Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto może otrzymać pomoc? Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych; Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również …

0 14

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki o wartości ok. 800 000 zł. Zachęcamy do wykazania się obywatelską postawą i wzięcia udziału w wyborach.

0 31