gminne obchody swieta niepodleglosci


Gminne obchody Święta Niepodległości

                11 listopada to święto, które posiada szczególne znaczenie dla każdego Polaka. W tym dniu 101 lat temu nasz kraj odzyskał wolność i niepodległość po 123 latach niewoli. Tego dnia w Siemieniu miały miejsce uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego celebrowaną przez proboszcza parafii – księdza kanonika Stanisława Pacaka. W intencji Ojczyzny wspólnie modlili się zgromadzeni mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Siemień, gminnych jednostek organizacyjnych oraz organizacji społecznych.

                Po mszy nastąpił przemarsz zebranych pod „Mur Pamięci”, pod którym władze gminy złożyły kwiaty oraz znicze płonące Ogniem Niepodległości.

                Część oficjalna uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siemieniu, którą rozpoczęło przemówienie pana wójta Tomasza Kanaka. Następnie zebrani mieli okazję obejrzeć inscenizację artystyczną upamiętniającą wydarzenia związane z historią niepodległości naszego kraju, zaprezentowaną przez dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Siemieniu, przygotowaną pod opieką p. Doroty Kucharuk i p. Ewy Rutkowskiej. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert niepodległościowy pt. „Historia Polski pieśnią pisana” w wykonaniu  zespołu: Góras, Fidecki, Zdolski z udziałem finalistki programu The Voice of Poland – Katarzyny Góras.

                W przerwie między występami, uczestnicy mogli skosztować pysznych słodkości przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Amelinie i Jeziorze. 

(zdjęcia dzięki uprzejmości p. Anny Jakubiuk)

Zdjęcia w Galerii